HUGO

Přihlášení:

Přezdívka:

Heslo:Registrace

Tasseomantie (věštění z čajových lístků)


Kdo z nás by si občas nechtěl předpovědět svou budoucnost… Tento lidový zvyk hádat osud zkoumáním čajových lístků vznikl v Číně zhruba někdy v 6. století. Existují různé a v podrobnostech odlišné metody čtení čajových lístků. Uvedu jeden příklad, který vám dá určitou představu o většině z nich. Čajový nálev – nejlépe sytě zbarvený indický nebo čínský čaj – se připraví ze sypaného čaje a nalije se do šálku bílé či prostě světlé barvy (nálev se necedí!). Čaj vypije ten, kdo si nechává budoucnost vykládat. Na dně musí zůstat malé množství nápoje a všechny lístky. Těmito zbytky dotyčný třikrát zamíchá kolem dokola, potom šálek převrátí na podšálek a třikrát poklepe na dno – aby většina lístků ze šálku odpadla. Nato se šálku chopí vykladač a vysvětlí obrazce a tvary tvořené lístky, které se zachytily na dně a na stěnách.
Čím blíže okraji šálku se obraz nachází, tím rychleji se věštba splní. Událost naznačená lístky na dně šálku prý leží v daleké budoucnosti.
Takovéhle věštění, věřte mi, je i docela zábavné. Pokud máte zájem si předpovědět budoucnost tímto způsobem, tak si musíte obstarat příručku odhalování budoucnosti.
O dalších způsobech věštění možná někdy příště.

Angee


Zatím nehodnoceno

Pro ohodnocení se musíte přihlásit!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit!

Nenalezeny žádné komentáře

Created by Erbureth, Erbureth@seznam.cz