HUGO

Přihlášení:

Přezdívka:

Heslo:Registrace

Jen tak na okraj...


Nedávno jsem procházela nádražím a letmo jsem zavadila pohledem o jeden vylepený leták. Neměla jsem čas ho prostudovat celý, nicméně mě upoutalo, že cestující se mají dostavit k prolongaci jízdenek. Napadlo mě, jestli v dnešní době ještě někdo ví, co to slovo znamená. Asi by to měli vědě, pokud v dnešním světě chtějí rozumět, co se po nich vůbec chce. I já občas zjišťuji, že bych se měla v jazykové oblastí trochu více vzdělávat, protože mi sem tam unikne význam slova.
To bych potom věděla, že můj dědeček byl ještě nedávno prduch (pracující důchodce) a často chodívá na druhohory (sraz se stejně starými přáteli). A taky, že včera seděl v buzně (autobuse) rychnící humáč (bezdomovec, který zapáchal), takže cesta sockou (MHD) byla pěkná pruda (otrava). Radši jsem se neopovážila na něj křiknout, ať vysmahne (vypadne), bo to by se mohli objevit benga neboli flojdi (policisté), případně vopruz (revizor). Ale já nemám háky neboli love (peníze) na něco do kvelbu (obchodu), natož na cálování (zaplacení) pokuty!
O tom, že na tratcu (chodníku) je hafo kobáčů (hodně lejn), takže svišti (děti) na placu (hřišti) musejí házet čůz (dívat se), kam šlapou, se raději zmiňovat nebudu .Naopak ve škole hrozí jiné fligny (pasti). To když kamarádka chodí hodit močku (vyčurat se), musí dávat majzla na haksny (aktovky), protože si může naflákat gebeňu (hlavu) a pod okem bude mít baterku (monokl). O přestávkách pak chodíme operovat s cundou (hrát s míčem), ale to si musíme dávat pozor na róry (kalhoty) nebo mastíme kiby (hrajeme karty!). Obvykle je potom málo času na chalku (svačinu, jídlo), takže gómáci (chytří lidé) bagrujou (jedí) v hodině. Sem tam někomu ujede barva (ujdou větry), ale to je každému putna. Hlavně, že to není vidět, pak je aspoň větší překvápko! :)

Sveni


Zatím nehodnoceno

Pro ohodnocení se musíte přihlásit!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit!

Nenalezeny žádné komentáře

Created by Erbureth, Erbureth@seznam.cz