HUGO

Přihlášení:

Přezdívka:

Heslo:Registrace

Maturantkou


Asi není na našem gymplu nikdo, kdo by nevěděl o tom, co se tady poslední týdny děje. Maturanti končí. Hurááá. Nebo spíš poděs?! Každý z nás „maturantů“ to bral a ještě bere trochu jinak. Někdo se začal na maturitu připravovat už o Vánocích, ti méně pilnější o Velikonocích, a pak, a to je podle mého názoru většina, se začala učit těsně před nebo až ve svatém týdnu. Já patřila k té poslední skupině. Držela jsem se pravidla: „Co se nenaučíš, to nezapomeneš.“ A taky jsme se učili v ZSV, že člověk bez opakování ztratí za 3 dny 80% naučeného... Pro mě ztráta času. Ale asi to není tak docela pravda, protože u „zkoušky dospělosti“ obstáli i jedinci, jež se na maturitu učili od samého počátku roku 2003. Prostě každý se učil tak, jak byl zvyklý a jak mu to vyhovovalo.
V pondělí 19. 5. jste si určitě museli všimnout nás maturantů. Postávali jsme před aulou, polovina byla psychicky na dně a brečela, že to nezvládne a bude „zářit až v září“. Pak se ale celá situace uklidnila. Ti klidnější si vzali na starost ty nervóznější a nakonec jsme byli všichni tak napůl naladěni. V hlavě byl pocit prázdna, totální dutost a nepřipravenost. Zpytovali jsme svědomí a přemítali, kolik jsme se toho ještě nestihli naučit a zopakovat, ke kterým předmětům jsme ani nepřičichli. Bylo toho moře. Ale už se nedalo nic dělat. Začala jsem zjišťovat, že nejsem sama, která se to všechno nestihla naučit. V tomhle duchu se neslo pondělní ráno. Někteří z nás už byli zataženi do koloběhu maturit, po 30 minutách vycházeli z učeben buď z rozjařeným, nebo smutným obličejem s nadějí, že ten další předmět dopadne líp. Všechno ubíhalo rychle a nakonec přišla řada i na nás, kteří jsme měli maturovat až odpoledne. Nebylo to nic katastrofického. V některých předmětech se zadařilo a my si vytáhli ideální otázku, v některých bohužel ne, ale co naplat, takový je život.
Pokud jste chodili do školy celé 4 roky bez větší absence, neměl by to být problém. Vlastně to nebyl ani problém pro ty, kteří byli občas dlouhodoběji nemocní. Postupem roku to dohnali. Všichni se na maturitu dostatečně připravili a pak vydali nejlepší výkony (i když se stresem v zádech to byl mnohdy nelehký úkol).
Teda já pevně doufám, že to zvládli všichni. Dnes je totiž středa 21. 5. Stále myslím na spolužáky a doufám, že jim maturita vyjde. A taky přeji celé oktávě – naší Elitě, aby zůstali v klidu, protože to určitě zvládnou, stejně jako jsme to zvládli my. Držím palce!

Bonny


Zatím nehodnoceno

Pro ohodnocení se musíte přihlásit!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit!

Nenalezeny žádné komentáře

Created by Erbureth, Erbureth@seznam.cz