HUGO

Přihlášení:

Přezdívka:

Heslo:Registrace

Dobrovolně dobrovolá


Asi přemýšlíte nad tím, co vlastně toho slovní spojení znamená. Pokud vás to teda zajímá, tak čtěte dál, určitě si obohatíte obzory.
Začalo to tak nějak nejistě. Měla jsem volná odpoledne, žádný kroužek, hodně času. Připadala jsem si tak trochu zbytečná. Většina mých spolužáků se někde angažovala, učila se hrát na různé nástroje, neměli čas se se mnou jen tak „flákat“ po městě. Já se ale nudila.
Pak nastal zlom. Ve škole jsem si povšimla letáku. Stálo na něm, že pokud jsem mladá a ochotná osoba, která má o víkendu čas, můžu se přihlásit jako dobrovolnice při pomáhání u jedné dobročinné akce. Nabídka mě upoutala. Nikdo mě do ničeho nenutil, mohla jsem si vybrat, co budu dělat a kdykoli jsem mohla odejít. Navíc, jsme měla příležitost najít nebo spíš potkat nové tváře a možná budoucí kamarády. A tak se i stalo. Celá akce probíhala v úplné pohodě, všichni se ke mě chovali jako k sobě rovnému, nikdo mě neponižoval a hlavně nerozkazoval, co mám dělat. Dali nám na výběr práci a já si prostě zvolila tu, která mě nejvíc bavila. Bylo to fajn odpoledne. Začala jsem takhle pomáhat častěji. Scházeli jsme se, kamarádili a dělali něco pro ostatní. Měla jsem pocit, že opravdu žiji a ne nej přežívám.
Pokud se vám tento příběh líbí, může být i váš. Je totiž smyšlený. A jaká je tedy pravda?
K-centrum v Českém Těšíně bude zakládat Dobrovolnické centrum, do kterého se můžete přihlásit, pomáhat lidem, kteří to potřebují, a nějak podobně si vytvořit svůj vlastní tentokrát reálný příběh a zkušenost do vašeho života. Máte-li zájem, vyčkejte, celá akce se právě rozjíždí a slibuji vám, že vám dáme včas vědět.

Bonny


Hodnocení: 2

chrupetka2

Pro ohodnocení se musíte přihlásit!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit!

Nenalezeny žádné komentáře

Created by Erbureth, Erbureth@seznam.cz