HUGO

Přihlášení:

Přezdívka:

Heslo:Registrace

Byl jednou jeden časopis...


Jednou ke mně přišla kamarádka ze ZŠ. Měla jsem zrovna rozečteného HUGA a tak se na něj Margitka vrhla. Byla jim unešená a rozhodla se, že založí školní časopis.
Nebyly to plané řeči. Opisovala, vymýšlela, nebylo jí líto peněz, které do toho dala. Konečně vyšlo první číslo. Kamarádka chodila pyšně po škole a rozdávala časopisy zadarmo. Byl to plod její práce a ona z něj měla obrovskou radost.
Jistě si všichni vzpomínáte na článek v dubnovém čísle založený na jednom vtipu. Určitě vám ( ani ten vtip, ani ten článek ) nepřipadal trapný nebo nevhodný.
Vrátím se ke dni, kdy mělo vyjít druhé číslo. Leželo u tiskárny, takový sloh černé a bílé. Vtom tam vešly učitelky. Naštvané, protivné, připomínající mýtické harpyje. S posměšným ,,Vrátím na konci roku!“ tyto listy zabavily a když se jich kamarádka ptala proč odvolaly se na tento vtip. Prý je ten časopis díky tomu vtipu neslušný a může kazit ostatní.
Vím, že se teď všichni ptáte : A co my s tím máme společného? Nic, jen to, že v ten, komu vzali radost je taky člověk. Jen to, že kráčím po společné zemi. To, že v této zemi, kterou vydáváme za demokratickou, není místo ani pro stupidní časopis stupidních lidí, stejně stupidní, jak jej chtějí mít. Jen to… ale to je vlastně jedno.

Mimi


Zatím nehodnoceno

Pro ohodnocení se musíte přihlásit!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit!

Nenalezeny žádné komentáře

Created by Erbureth, Erbureth@seznam.cz