HUGO

Přihlášení:

Přezdívka:

Heslo:Registrace

Umělé seznamování


„Než aby v baru pozvali někoho na skleničku, zachovávají chladný odstup a tváří se neurčitě.Výsledek?Každý pátý Brit je sám a sponzoruje seznamky. – Vždycky mi tahle forma seznamování připadala smutná a nevím, co tady dělám, ale asi totéž, co ty, tak dej o sobě vědět...- napsal o sobě jeden z mužů, který hledá přítelkyni.“ Dočetla jsem se v jenom časopise.
Dnes je už možná jaksi automaticky známé, že Británie je jednou ze zemí s největším počtem nezadaných.Průměrnému britskému ženichovi je 35 let a nevěstě 32. Ano, mluvím o první svatbě!
Zkusila jsem se kouknout na jedny známé britské stránky, konkrétně www.loveandfriends.com (to kdyby náhodou chtěl někdo zkusit štěstí :-) Otevřela jsem si fotku jednoho z nich.Vypadal skoro jako Jude Law.Tak takovýhle chlap, že má problémy se seznámit? U nás by na něj visela hromada holek a možná i pár mužů doufající v zázrak :-) A nebo naopak: každý inzerát je o tom samém: jsem mladý, přitažlivý, perspektivní, se smysle pro humor, rád sportuji…ale fotka mírně řečeno jejich slova vyvrací.
O Britech se říká, že jsou chladní, neupřímní, rezervovaní a neumí dávat najevo emoce.Je fascinující, jak si dokážou povídat třeba půl hodiny na téma „nečekaný tříminutový deštík ve dvě odpoledne“. Nakonec i na obyčejnou frázi „How are you?“ už nečekají pravdivou odpověď, ale zase nějakou další otřepanou a stokrát dokolečka opakovanou frázi, která má mít něco společného s realitou.Možná tím jenom zakrývají svoji neschopnost bavit se o běžných starostech života, pocitech, náladách a problémech – no samozřejmě, vždyť pro tak kultivované ostrovany je to naprosto out a „společensky nevhodné“.Ze svojí upjatostí, kterou vždycky považovali za přednost, se stal celonárodní problém!A kdo to má řešit?No přece seznamky.
Vyrojily se jako houby po dešti.Teďka nemyslím jenom ty internetové, nebo pravidelné sloupky v novinách, mimochodem tahle metoda je dnes už příliš pomalá.Slyšela jsem o agenturách, které pořádají seznamovací párty pro nezadané = speed-dating, asi za 20 liber, ovšem s tím rozdílem, že při stejném počtu žen i mužů si každý s každým pokecá zhruba 3 minuty a na konci se má rozhodnout, který z těch všech bude jejich partnerem, třeba i na celý život.Podle mě náznak romantiky celkem žádný….My se seznamujeme jakoby mimochodem (neříkám, že taky nepoužíváme seznamky) a ostrované si na totéž najímají agentury.Naše uvolněnost, úsměvy, temperamentní řeč těla a živelnost Brity fascinuje.Kdy jim teda dojde, že chovat se přirozeně není luxus?Třeba už se pak nebudou muset strachovat, že je někde osamocené a opuštěné ohlodá vlčák…

Sveni


Hodnocení: 1

Sveni1
chrupetka1

Pro ohodnocení se musíte přihlásit!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit!


28.8.2006 18:07:39


chrupetka

tohle je sqělý článek!

Created by Erbureth, Erbureth@seznam.cz