HUGO

Přihlášení:

Přezdívka:

Heslo:Registrace

Sjezd mladých žurnalistů v Příbrami


„Stav české žurnalistiky na počátku 3. tisíciletí,“ tak se jmenuje akce pořádaná Gymnáziem Příbram a zdejším školním časopisem TOGyP. Jedná se o seminář určený mladým žurnalistům, ze kterých se možná stanou dobří v tomto oboru. Akce byla dvoudenní, počínaje pátkem ve 14:30, sobotou v 18:00 konče.
Během těchto dvou dnů se 120 studentů z 8 škol a různých měst mohlo zúčastnit přednášek a debat na téma žurnalistika, pro které se sami rozhodli. Debat mělo být 23, bohužel 2 se museli kvůli nízké účasti zrušit a 2 spojit v jednu. Dvacet dva lidí mělo možnost vytvořit workshop a společně vytvořit během dvou dnů noviny.
Nejdůležitější je ale zřejmě obsazení hostujících známých i neznámých osobností. Všichni se snažili být příjemní a vyvolávat dojem, že se tu baví. Josef Šachta (člověk, jež první přišel s myšlenkou vytvořit fórum a šéfredaktor TOGyPU) nám prozradil, že ač některé besedy zrušili, přednášející hosté byli hodní a shovívaví. Z řad studentů přicházelo také málo stížností. A to buď ze zklamání, že se besedy nekonaly, anebo že v tělocvičně byla po ránu zima.
Od Josefa jsem se dále dozvěděla, že by si přál, aby se žurnalistické fórum konalo každé dva roky. Plánuje se dokonce podobná akce na podzim, ale na téma Afrika. Když jsem se ho zeptala, proč jej vlastně napadlo udělat toto fórum, odpověděl: „ Zajímám mě to a zároveň to vnímám jako pozitivní krok pro společnost.“
Organizátoři akce a velká část Příbramských gymnazistů si dali opravdu záležet. Všichni viděli, že se jim akce vydařila.

Johanka


Zatím nehodnoceno

Pro ohodnocení se musíte přihlásit!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit!

Nenalezeny žádné komentáře

Created by Erbureth, Erbureth@seznam.cz