HUGO

Přihlášení:

Přezdívka:

Heslo:Registrace

Zajímavý muž – Jiří X. Doležal


Little:
V první chvíli jsem si myslela, že tento muž by se dal charakterizovat slovy: „Arogantní kretén, který mele jako zhulený to, co má napsané před sebou na papíře.“ Postupně jsem tak trošku změnila názor. Nemůžu říct, že bych mu nějak zvlášť fandila, ale je fakt, že některé názory měl velice dobré a publikum i bavil. Jen mě mrzí, že jsem neměla možnost s ním udělat rozhovor, protože jsem zrovna nemohla mluvit.
Casper:
První pohled mě opravdu udivil. Nevěděl jsem, co si mám myslet. Vyslechl jsem si názor osoby, která byla přítomná na semináři. Její první dojem byl doslova: „Arogantní kretén.“ Bylo to určitě unáhlené rozhodnutí. Po dalších deseti minutách se náš názor rázně pozměnil. K této změně nás dohnaly jeho názory, které dokázal slovně podložit tak, že byste mu věřili všechno, co říká. Pokud máte své názory, rozeznáte pravdu podle svých instinktů. Jeho výklad nepřipomínal nudné několika hodinové přednášky, ve kterých se stejně nic nedovíte. Dokázal pobavit publikum aniž by odbočoval od tématu. Zajímavost výkladu zpestřoval hlas připomínající přehuleného muže. Pro ty, co nikdy neslyšeli zhuleného člověka, tak bych jej přirovnal k člověku s rýmou až v uších.
Little:
Řekla bych, že Casperův názor pravil doslovně že: „Doležal mluví přes nos jako já, když mám rýmu.
Casper + Little:
No ale teď něco o přednášce. Asi po její čtvrtině, kdy nám Doležal odcitoval pár citací z (pro nás nezajímavých) článků, publikum zpestřilo výklad nejistým potleskem (asi si nebyli jistí jestli to za to stojí). A pak začalo něco skvělého-otevřená diskuse. Ve zkratce vám teď popíšeme její průběh. Mezi první patřil dotaz o shánění informací. Tak jsme dostali odpověď že po známosti, z médií, od lidí, kteří za ním chodí s tipy a taky z netu. Taky jsme se dozvěděli, že si za hlavní téma článků vybírá hlavně neonacismus a takové o nichž si ostatní nedovolí mluvit. Otázky začaly přitvrzovat, a proto raději přejdeme k přesným citacím. ,,Bojíte se, že Vám někdo za Vaše názory něco udělá?“, zeptal se kdosi a Doležal v klídku odvětil: „ Vůbec nemám strach, vysloveně jej odsuzuji. Například doma mi už dvakrát bouchla bomba, ale viníka bohužel nenašli.“ Další se týkala drog: „Píšete články zhulený?“ „Ne nepíšu, ale vymýšlím je zhulený. Nejlepší moje články vznikly právě tak.“ Na to zareagovala část naší výpravy Terezka: „Nemáte to slavné X. ve jméně jen kvůli toho, že ve stavu v jakém píšete je snazší se podepsat takhle než celým jménem?“ Pan Doležal se na chvíli zamyslel a pak suše odpověděl: Vidím, že jste moc neposlouchala.“ Další dotaz ze soukromí zněl: “Jak Vám slouží paměť po těch letech zhulených článků?“ „No furt je lepší dávat poruchy paměti za vinu marihuaně než začínající senilitě.“ „Obvinili Vás někdy z nějakého trestního činu?“ „Občansko právní obyvatelé mě občas soudí za názory a taky jednou za hrubost, což mi nedokázali. Málem bych zapomněl, taky hodně kvůli drogám.“ Pak chvíli povídal o legalizaci marihuany a vůbec o ní. Jana pak zaperlila: „Poznáváte i jiné drogy?“ Přesná citace jeho odpovědi: „Já už jsem starý, já už mám svý odfetovaný.“ „A co hudba, jaká se Vám líbí?“ „Neonacistická moc ne, ale za to poslouchám tu teroristickou („Muslim Haus“), je hodně podobná třeba kapele Hypnotix.“ „Máte nějakou víru?“, zeptala se posluchačka. „Věřím v sektu Zomb Chen a knihu Diamantová skutra. Další co čtu, jsou knihy Zikmunda Freuda, ale to jen pro mé vzdělávání.“ Pak se zasmál. „Chcete se jednou oženit a mít děti?“ „Oženit ne, partnerský vztah ano, děti rozhodně ne, protože bych je neuměl vychovávat.“ Předposlední dotaz patřil potratům a názoru na ně. „S potraty souhlasím i ne, ale je to poslední možnost, když selže antikoncepce.“ Debatu zakončil představou budoucnosti: „Velká válka v ulicích, vznik kast podle technologie. Prostě krize!“ Rozloučil se s námi a všichni ho odměnili bouřlivým potleskem.
Znáte Jiřího X. Doležala? Máte na něj nějaký vyhraněný názor? Fandíte mu nebo jej odsuzujete? Napište do Huga svůj krátký názor a my jej v květnu zveřejníme.

Casper + Little


Zatím nehodnoceno

Pro ohodnocení se musíte přihlásit!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit!

Nenalezeny žádné komentáře

Created by Erbureth, Erbureth@seznam.cz