HUGO

Přihlášení:

Přezdívka:

Heslo:Registrace

Výlet do Prahy


Je už tomu řadu dní, kdy jsme absolvovali náš poslední školní poznávací zájezd. Jak jistě mnozí víte, 19. - 22. března jsme se vydali do stověžaté matičky. Brzy ráno jsme nasedli na vlak. V doprovodu magister Piškytlové a Nogové, jsme úspěšně zdolávali všechny nástrahy cesty. Ve vlaku panovala uvolněná nálada. To ještě málokdo tušil, že to profesoři s tou maturitou myslí vážně. Mimo jiné jsme navštívili i jídelní vůz.
Po příjezdu na Hlavní nádraží, nastal zmatek v oblasti koupě lístků na tramvaj. 4.A, 4.B a část Elity se seskupilo před jednou trafikou a čekali tak řadu, čítající asi 60 lidí. Moudřejší z nás pochopili, že trafika na nádraží není jediná, a že ani oněch doporučovaných 10 lístků, nebude nezbytně nutné kupovat. Vyšli jsme z budovy nádraží. V tom okamžiku jsme zjistili, že se nám ztratila paní Nogová. Mobilními komunikacemi se však problém vyřešil. Vyhlídli jsme si tramvaj a uháněli na stanici Úvoz (z Helichovky to je sice blíž, ale…). Někteří okusili adrenalinovou jízdu načerno. Vystoupili jsme z elektriky a vydali se spletí uliček na ubytovnu. Impozantní budova, s již méně impozantím interiérem nás přivítala v celé své kráse. Po zjištění, že sousedí s Finským velvyslanectvím, neznalo mé nadšení mezí. Ubytováni jsme byli všichni chlapci z Elity dohromady. Dostali jsme nějakou tu hodinu volna a pak byl sraz na Karlově mostě, vzdáleném asi 5 minut chůze. Odpoledne prvního dne jsme navštívili Židovsé synagogy a hřbitov. Všude byly pro muže povinné pokrývky hlavy, takže jste mohli spatřit třeba Filipa ve svém windstoperu, některé s šátkem na hlavě apod… Po návštěvě těchto památek byl zavelen rozchod a volno až do večerky ve 22:00. S několika dalšími Eliťáky jsme navštívili Carrefour a po dlouhém hledání i Baracuda bar, s velmi levnou „coca-colou“. V baru byla tyčka pro tanečnice, kterou jsme všichni záhy vyzkoušeli (po několika „coca-colách“). Želva tam objevil automat s erotickou hrou a pořád se ho snažil přesvědčit, k činnosti. Do jukeboxu jsme naházeli spoustu pětikorun, takže atmosféra se nesla ve znamení Nirvany, Support lesbiens, Uriah heep apod. Cestou zpět jsem si troufnul pokořit eskalátor na stanici Malostranská. Po velkém trápení jsem jej v protisměru vyběhl. Troufám si říct, že by za tento výkon byl na mne pan Dumler právem hrdý. Ve 22:00 jsme všichni leželi v postýlkách, umytí, vyčuraní, připraveni spát.
Druhý den, jsme vstali do chladného rána. S Lukkem a Vikem jsme objevili Breakfast bar, takže o jídlo bylo postaráno. Pak jsme vyrazili na návštěvu Pražského hradu. Všichni jsme nádherně promrzli. Útěchou nám snad byly ony architektonické skvosty a možná také sličná slečna průvodkyně. Krátce po poledni jsme dostali rozchod a volno až do 14:00, kdy byl sraz na Staroměstském náměstí. Šli jsme se najíst a pak rovnou na Staromák. Objevili jsme tam Petika a Kupiho, jak vášnivě konverzují s jakýmasi Italkama. Poté co jsme shlédli odbíjení Orloje, jsme poznali Náprstkovo muzeum. Kolem třetí hodiny byl opět rozchod až do hodin večerních, kdy se šlo do divadla. Představení Terasa, v podání Divadla Na zábradlí mohu vřele doporučit. (sqělá volba paní profesorko). Po představení jsme se volně dostávali směrem na ubytovnu. Zbyla nám asi hodina a půl, taxme se šli najíst. Spláchli jsme to „coca-colou“ a bylo nám dobře. Spát se šlo asi dvacet minut po desáté. Vyprávěli jsme si totiž s chlapci dojmy z uplynulého dne.
Následující den byl ještě chladnější. Vydali jsme se směrem k Břevnovskému klášteru. Dlouhá přednáška ve studené lodi kostela se stala utrpením. Po prohlídce krypty a obytných prostor jsme dostali volno a další plán,byla odpolední návštěva Vyšehradského hřbitova. Za pár hodin po příchodu na ubytovnu, si naše děvčata zabouchla klíče v pokoji. Pan správce se asi půlhodiny snažil dveře vypáčit, nebo otevřít. Nepovedlo se. Muselo tedy nastoupit Elitní komando v čele s Kotasovým kamarádem. Bez poškození jsme dveře otevřeli. Nevím, co pak dělali ostatní, ale skupinka několika lidí, v čele s paní Paškovou se vydala na jazzový koncert v klubu U Malého Glena (za zorganizování této akce bych chtěl za všehny paní Paškové poděkovat). Příchod na ubytovny byl asi kolem půlnoci. Všichni už na pokoji spali spánkem spravedlivých.
Poslední den jsme ráno vyrazili na nádraží, kde jsme si v úschovně uložili batohy a měli volno. S několika kamarády jsme navštívili kavárnu Slavia a Tančící dům, kde jsme si dali kratičkou polku. Láďa si stihl v akci koupit stojan na 60 CD! Odjeli jsme na nádraží a 14:03 jsme se pohli směrem k rodnému městu. Cesta probíhala bez potíží. Opět jsme navštívili jídelní vůz…
A tak nějak podobně to probíhalo.
PS: Foto a videodokumentaci naleznete na stránkách Elity A.

Rattle


Zatím nehodnoceno

Pro ohodnocení se musíte přihlásit!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit!

Nenalezeny žádné komentáře

Created by Erbureth, Erbureth@seznam.cz