HUGO

Přihlášení:

Přezdívka:

Heslo:Registrace

Ekologie? Nezájem! Jediným řešením je motivovat penězi


V médiích, a to čím dál častěji, se objevuje, jak se zhoršuje prostředí na Zemi, jak zanedlouho nebudeme mít co dýchat, jak bude voda znečištěna, kolik odpadů lidé produkují… Přímo řečeno, že ekologická situace na naší planetě se čím dál více zhoršuje.
My to ale nevnímáme, je nám to jedno. Mnoho lidí si jen říká: „Než bude ekologická situace tak špatná, tak to už tu dávno nebudeme.“ Ekologičtí aktivisté také nic nezmůžou, protože jejich řešení, například přivazovat se na stromy je velmi naivní a hloupé.
Jedna z lidských vlastností je nezájem lidí na podněty, které se jich netýkají, tzn. pokud lidé nejsou problému tak blízko, aby ho mohli okusit sami, tak jej ani neřeší. A proč? Protože si ani nepřipouští, že něco může nastat. Je to dáno tím, že lidé neumí řešit problémy, které se jich netýkají, neumí myslet na to, co bude. Většina myslí na to, co je teď a jak teď žijí. Nemám pravdu?
Jediná možnost, jak můžeme vnímat, že se něco děje, je ta, že to musíme pocítit. A myslím, že už se tak děje. Je na vás rozhodnout, zda je to dobře či špatně. Zdražuje se voda, zdražuje se energie… A proč? Zvyšuje se spotřeba, zvyšují se náklady na čištění vody, je to proto, že ekologická situace na Zemi se zhoršuje a potřebujeme již teď šetřit zdroji. Jen pomocí zdražování, tzn. penězi si možná lide uvědomí, že se něco děje. Zdražovat životní zdroje, platit lidem, nebo jim dávat slevy za to, že jsou více ekologičtější je jediná šance, jak přimět lidi chránit naší planetu. Peníze jsou jediným motivačním prostředkem pro lidi v jakékoliv oblasti. Je to ale dobře, řekněte? Myslím, že není. Ale čí je to vina? Nás všech.

P.S.: Článek byl napsán za účelem podnítit čtenáře k zamyšlení. Pokud jste se při čtení ani jednou nezamysleli nad tím, že co tady píšu není jediné řešení, jak zlepšit ekologickou situaci, pak je zřejmé, že patříte mezi ty lidi, o kterých píšu a kterým je tento článek určen jako absolutně pravdivý návod. Věřte – nevěřte takových lidí je více než dost.

Kamil Mrázek


Zatím nehodnoceno

Pro ohodnocení se musíte přihlásit!

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit!

Nenalezeny žádné komentáře

Created by Erbureth, Erbureth@seznam.cz